FAQ

Kto môže podávať správy? Čo by sa malo nahlasovať?
Náš systém oznamovania je otvorený pre každého, nielen pre zamestnancov Ensinger.

Môžete nahlásiť skutočné alebo podozrivé porušenie zákonov a predpisov, nášho kódexu správania a akýchkoľvek našich zásad, pokiaľ tak urobíte v dobrej viere.


Kto prijíma a spracováva oznámenia? Aký je postup vyšetrovania hlásení?
Hlásenia spracúva spoločnosť Schindhelm Rechtsanwaltsgesellschaft mbH, Osnabrück (ďalej len "Schindhelm"), ktorú sme poverili, pri dodržaní všetkých potrebných procesných zásad (najmä dôvernosti a ochrany oznamovateľa). Spoločnosť Schindhelm najprv vykoná nezávislú kontrolu hodnovernosti oznámených informácií (v závislosti od oznámených okolností a za predpokladu, že oznámenie obsahuje dostatočné informácie). V prípade potreby môže spoločnosť Schindhelm požiadať o podporu oddelenia spoločnosti, napríklad právne oddelenie/oddelenie pre dodržiavanie predpisov alebo oddelenie ľudských zdrojov, prípadne iných externých konzultantov.


Ako môžem podať správu?
Ak chcete predložiť správu, najprv kliknite na tlačidlo "Predložiť novú správu" v hornej časti úvodnej stránky našej online platformy.

Vyberte zameranie svojho hlásenia (napr. korupcia, podvod, protisúťažné praktiky atď.) alebo "Všeobecné hlásenie".

Opíšte predmet vášho hlásenia a odpovedzte na niekoľko otázok, aby spoločnosť Schindhelm mohla prípad cielene prešetriť. Môžete tiež nahrať dokumenty a zanechať hlasovú správu.

Potom správu odošlite. Následne dostanete potvrdenie, že vaše hlásenie bolo odoslané, spolu s adresou URL na prístup do vašej osobnej schránky a heslom do vašej osobnej schránky.


Môžem poslať správu anonymne?
Áno, je to možné. Hoci vám odporúčame uviesť svoje meno, aby sme vám uľahčili spracovanie prípadu, je to úplne dobrovoľné. Počas komunikácie prostredníctvom zabezpečenej poštovej schránky môžete zostať v anonymite, ak si to želáte. V žiadnom okamihu počas celého procesu nahlasovania nebudete požiadaní o uvedenie svojho mena alebo e-mailovej adresy.


Ako získam prístup k svojej schránke?
Po odoslaní oznámenia dostanete odkaz s prístupom do zabezpečenej poštovej schránky a heslom.

Zapamätajte si tieto údaje, aby ste mali prístup k svojej zabezpečenej poštovej schránke. Vaše prihlasovacie údaje sú známe len vám. Pri potvrdení zriadenia vašej poštovej schránky nebudete požiadaní o zadanie mena alebo e-mailovej adresy. Preto nemôžete obnoviť svoje heslo, ak ho stratíte! Ak stratíte svoje prihlasovacie údaje, pošlite novú správu na nastavenie novej poštovej schránky. Ak je to možné, uveďte dátum pôvodnej správy. Keďže ide o novú schránku, obsah vašej pôvodnej správy sa nezobrazí.

Svoju poštovú schránku si môžete kedykoľvek pozrieť tak, že do nej vstúpite pomocou odkazu a hesla.


Ako dostanem spätnú väzbu na moje oznámenie?
Spätnú väzbu k svojmu hláseniu dostanete prostredníctvom zabezpečenej poštovej schránky. Táto schránka vám umožňuje bezpečne a dôverne komunikovať s osobou, ktorá vaše hlásenie spracúva. V prípade potreby budete požiadaný o ďalšie informácie alebo budete informovaný o priebehu vyšetrovania. Budete tiež informovaní o konečných výsledkoch.

To všetko je možné bez toho, aby ste museli odhaliť svoju totožnosť. Osoba, ktorá spracúva vašu správu, dostane len tie informácie, ktoré si želáte zdieľať.

V závislosti od oznámených okolností a za predpokladu, že hlásenie obsahuje dostatočné informácie, spoločnosť Schindhelm spracuje hlásenie a nadviaže kontakt s príslušnými osobami v spoločnosti, aby posúdila opodstatnenosť a naliehavosť situácie.


Mám možnosť nahlásiť svoj tip aj inej organizácii?
Áno, svoje hlásenie môžete zaslať aj externému centru federálnej vlády pre podávanie správ (https://formulare.bfj.bund.de/ffw/form/display.do?%24context=B9B5D2C7CEE7D97CFD0C). Odporúčame vám však, aby ste hlásenia predkladali prostredníctvom tohto interného ohlasovacieho centra, aby sa zabezpečilo čo najefektívnejšie a najrýchlejšie spracovanie vášho hlásenia.